Hakkımızda

Ethnogram 2011’de, şirketlerin organizasyonel yapı ve ürünlerini “Yenileyici” (Regenerative) bir yaklaşımla geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla kurulan, Türkiye’nin ilk etnografik araştırma, hizmet tasarımı, strateji geliştirme ve uygulama danışmanlığı şirketlerinden biridir. Nitel araştırma ve strateji geliştirme konularında uzmanlaşmış ekibi ile şirketler için veya sektörel bazda yaptığı araştırmalar sonucunda oluşturduğu yenileyici (rejeneratif) stratejilerin etkili şekilde uygulanması ve ölçümü konusunda da müşterileriyle uzun soluklu işbirlikleri  yapmaya devam etmektedir.

Ethnogram, endüstriyel tasarım, iletişim, antropoloji ve sosyal psikoloji gibi farklı alanlardan multidisipliner ekip yapısı ile, tasarım odaklı nitel araştırmacıların, hizmet tasarımcılarının ve stratejik danışmanların, hukukçuların bilgi, becerileri ve güçlü yönlerini üst düzey iş deneyimi geçmişiyle birleştiren benzersiz bir uzman ekibe sahiptir. Kurucu ve alanlarında saygın ortaklarımızdan oluşan uzman ekibimizin her bir üyesi; insan davranışlarını, işletmeleri, kültürleri, gelenekleri, alışkanlıkları ve çeşitli sektör ve bölgeler arasındaki farklılıkları anlama konusunda 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bu bilgiyi, müşterilerinin değerlerine saygılı ve hedefleriyle uyumlu, güvenilir, adil ve yenileyici iş sistemleri geliştirmek için kullanarak müşterilerine katkı sağlamak en yüksek motivasyonlarıdır.

2011 yılından bugüne kadar havayolları, telekomünikasyon, bankacılık, sigorta, otomotiv, gıda, internet ve perakende satış, enerji, sanayi sektörlerindeki lider şirket ve markalara nitel araştırma ve strateji planlama, şirket içi eğitim ve proje uygulama danışmanlığı vermeye devam etmektedir.

Şirketinizde her kafadan bir ses çıktığında, “Niye olmuyor?” “Nasıl düzeltiriz ?” sorularının cevaplarını net ve verilere dayandırarak size sunuyoruz ve en etkili çözüm yollarını öneriyor, kolları sıvayıp sizinle birlikte uygulamaya geçiriyoruz.

ethnogram.com

Etnogram, insanlar ve kuruluşlar üzerinde olumlu ve yenileyici bir etki
yaratmak içingüçlü yönlerinizden ve fırsatlardan yararlanmanıza
olanak tanır.